piątek, 5 lipca 2013

szmaragdowa tablica


        Wnikliwie i nieco nader rozsądnie zapoznawszy się z opisem powieści Szmaragdowa tablica" Carli montero, muszę wyrazić nieco swoich uwag na jej temat. Pierwsze, co rzuca sie w oczy i uszy, jak sie słyszy tę recenzję   to fakt, jest ona zrecznie opowiedziana, widać, ze autor czytał książkę  wie o niej dużo. Filmik jest zręcznie nakręcony, choc widać niedociągnięcia w sferze montażu. Co jakiś czas widać przeskoki na filmiku, co świadczy o tym, że autor co jakiś czas wyłączał i włączał nagrywanie.

     Nieco lepiej prezentuje się sam scenariusz rozmowy i recenzji. Wynika z niego, że w książce mamy dwa plany czasowe. Poznajemy młodą żydówkę któa zmuszona pzrez życie i wojnę - ucieka do Francji i tam zamieszkuje u swojej ciotki, lub babki, nie pamiętam.

     Tak czy owak, Szmaragdowa tablica jest ciekawą i trzymająca w napięciu książką sensacyjną. Lubie słuchać o tym, jak inni ludzie odbierają tekst książki, mogę się o niej wtedy dużo dowiedzieć. Nic niezwykłego nie ma w tym, pzrecież to ludzki odruch, zeby słuchać innych a ten stek bzdur, to wynik słuchania.    

2 komentarze: